Kumaş Stor

Stor perde kullanıldığı her mekana uyum sağlayan sade görünüşlü bir sistemdir. Stor perdeler bir çok farklı kumaş seçeneğine sahiptir. Polyester, keten, pamuklu kumaş çeşitleri dışında güneşi önleyici,filtre edici, gölgeleyici ve karartıcı özelliklere sahip farklı kumaş seçenekleri de mevcuttur.Tek başına kullanılabildiği gibi çeşitli perdelerle de kullanılabilir. Kumaşları kendine özgü aprelidir. Kendi kataloğu dışındaki kumaşlarla kullanılamaz. Seçiminizi yaparken ihtiyacınıza yönelik kumaşları tercih etmelisiniz.


Stor etek kesimi 1
Stor perde bir aluminyum boru üzerine kumaşın yaylı veya zincirli bir mekanizmayla rulo şeklinde sarılamasıyla çalışan bir sistemdir. Kumaşın gergin durmasını sağlamak amacıyla etek kısmında bir lama çubuğu yeralır. Kumaş top eni 200 cm olduğundan perde bu genişlikten fazla üretilemez. Stor perdeler çok sayıda doku, desen ve renk seçeneğine sahiptir. Bu kumaşların eteklerine farklı kesimler uygulanabilir. İsteğe göre sutaşı ve işlemeli etek modelleri de dikilebilir.
Stor etek kesimi 2  
etek modeli 1
   
etek modeli 2
 

Coton ve polyester kumaşlar her alanda kullanılırken black-out kumaşlar genellikle işyerlerinin toplantı salonları ve evlerin yatak odalarında tercih edilen kumaşlardır. Bu kumaşın arkası PVC malzemeyle kaplıdır. Işığa karşı sıfır geçirgenliğe sahiptir. Güneşten etkilenmezler. Az miktarda güneş ısısını keserler.

 


Stor perdelerin uygulamaları tavana, duvara ya da doğrama üzerine yapılabilir. Hareketli veya eğimli camlarda kenar klavuz sistemle montajı yapılabilir. Perdeye motor veya uzaktan kumanda sistemi ilave edilebilir.

Stor perdelerde montaj profili kullanılarak uygulamanın yapılacağı zemindeki bozukluklar aşılabilir. Yanyana gelen iki perdenin kumaşları arasında 3 cm kadar mekanizmalardan kaynaklanan boşluk oluşacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Malzeme Seçenekleri:
Kumaş, Ahşap, Bambu, Hasır

Kullanım Seçenekleri:
Karartma(blackout), Güneş Kırıcı(Screen Perde), Güneşlik, Projeksiyon


  Stor perde çeşitleri, Stor perde modelleri
Açılı Tavanda Stor Perde
Stor Perde Kesiti
Stor perdelerin temizliği silinerek yapılabilir. Kumaşların yıkanma özelliği yoktur. Sebebi apreli (kimyasal işlemden geçmiş) olmalarıdır. Zamanla kirlenen kumaşlar mekanizma sabit kalmak üzere yenisiyle değiştirilebilir.

 

  Kumaş stor perde alırken nelere dikkat etmeliyiz?


Karartma Stor (Black-out)

Karartma perdeler sıfır ışık geçirgenliğine sahip özel kumaşlar kullanılarak üretilir. Aşırı güneş alan pencerelerde, toplantı ve konferans salonlarında,otel odalarında kullanıldığı gibi ayrıca yatak odalarında kullanılırlar.Projeksiyon cihazıyla sunum yapılan işyerlerinde ortamı karartma yapmak için kullanılan perde çeşitidir.

Karartma (Blackout ) stor : Zincirli veya yaylı stor mekanizması üzerine monte edilmiş sıfır ışık geçirgenlik sağlayan perdelerdir.Kumaşın dışa bakan kısmı pvc malzeme ile kaplıdır.Genellikle beyaz kaplı malzeme aynı zamanda güneşi geri yansıtarak ısıyı da  bir miktar keser.Stor perde kumaşlarında top enleri 200 cm olduğundan perdenin eni bu ölçüyle ile sınırlıdır.Yüksekliği 200 cm'yi geçmeyen camlarda kumaş eni , perdenin boyu olarak kullanılıp geniş ende perdeler üretilebilir.
     
 
Karartma Stor Perde Örneği 1
 
Karartma Stor Perde Örneği 2


Ahşap Stor

Ahşap stor ile ilgili içeriği ahşap perdeler kısmında bulabilirsiniz.