Stor Sineklik


 
 
Stor sineklik yaylı bir makara üzerine telin sarılarak hareketi ile çalışır. Sinek teli, su ve güneşe dayanıklı bir plastik malzeme ile kaplanmıştır.Sineklik teli sağ ve sol kenarlardaki aluminyum profil içersinde hareket eder. Telin kenarlarını yan kısımlara takılan bu profiller muhafaza eder. Tel kenarlarına sıcak kaynak ile takılan plastik düğmeler ray içersinden çıkmasını önler. Sinekliği aşağı indirdikten sonra alt kısmına kilitleyen yay aparatı mevcuttur.

Ölçü:

Bir stor sineklik için ölçü alırken aşağıdaki noktalara dikkat etmek gerekir. Ölçü alırken kapı kulpu, panjur, panjur makası gibi engelleri dikkate alınız. Ahşap doğramalara ölçü alınırken açılan kanatın alt kısmındaki damlalığın dışarıya çıkıntı yapacağı göz önünde bulundurulmalıdır.Buna göre kutulu profil kasa sipariş edilmelidir.


Montaj:

Stor sineklikler kasa içine ve alına pencere dışından monte edilebilirler.


Kapı Sineklik

Sürgülü ve menteşeli seçenekleri vardır.Yerin durumuna göre balkona veya içeri açma imkanı yada sürgülü sistemler düşünülebilir.

En Önemli Özellikler:

1- Renk uyumlu profil ve parçalar.
2- Beyaz ve kahverengi renk seçenekleri vardır.
3- Bina içi veya dışında, kasa içi veya alına montaj imkanı.
4- Toz ve haşere girmesini önleyen fırçalar mevcuttur.
5- Sağlam kapı profili, kuvvetli tekmelik.
6- Çerçeve profili 18x53 mm olarak içi boş alüminyum.
7- Kapıyı otomatik kapatan yay menteşe.

Tekmelik (Orta Kayıt)

Kapı istenen yerlerine sinek telini korumak veya kapıya sağlamlık kazandırmak için yatay kayıtlar konur.

Sabit Sineklik

Her yere uygulanabilir .Menteşeli sinekliğe alternatif olan sabit sineklik son derece fonksiyoneldir. Temizliği kolaydır. Sadece havalandırmak için açılan pencereler için idealdir. Basit takma şekli ile sezon başında ve sonunda rahatlıkla yerinden çıkarılabilir.