Screen Perdeler

Screen perdeler güneş kırıcı özelliği ile iş yerlerinde iç ve dış cephelerde de kullanılabilen teknik bir malzemedir.Screen, ince file şeklinde üzeri cam elyafı dokunmuş pvc kumaştır.Aluminyum boru üzerine sarılarak zincir kontrollü bir mekanizma ile hareket ettirilir.Kumaşın ağırlığı fazla olduğu için 35mm çapında borular kullanılır.Motorlu ve uzaktan kumandalı yapılabilir.
Cam elyafının kimyasal özelliklerinden dolayı screen perdeler ısı tasarrufu sağlar ve alev almaz.Bu özelliklerinde dolayı screen perdelerin yurt dışında binaların dış cephelerinde kullanımı yaygındır.Güneş sensörü takılarak ışığa göre otomatik açma-kapama yapılması sağlanabilir.
Screen Perde Kesiti
Screen PerdeScreen Perde
ülkemizde de binaların dış mimarisi screen perdenin kullanımına uygun yapıldığında zamanla kullanımı artacaktır.Screen perdeler daha çok işyerlerinde, otellerde tercih edilen bir üründür.Kapalı konumda iken gün ışığını filtre ederek enerji tasarrufu sağlar.İşyerlerinde bilgisayar ekranlarına gelen yansımayı engeller.

Screen perdelerde boyu 200 cm'yi geçen ölçülerde en, 200 cm ile sınırlı kalır.Stoklu olarak çok fazla renk seçeneği yoktur.Temizliği yıkanarak veya ıslak bezle silinerek yapılabilir.


Kumaş içeriği : % 36 Fiberglass, % 64 PVC
1 metrekaresinin ağırlığı : 390gram - 405 gram
Gösterme geçirgenliği : % 5
Kumaş kalınlığı : 0.55mm - 0.75 mm
Yanma içeriği : Alev almaz


Screen Perdenin Avantajları:

  • Screen kumaşlar polyester kaplanmış cam elyafı iplik ile dokunur.İpliğin cam elyafı olması sebebi ile kumaş çok dayanıklıdır.
  • Güneş ısısını durdurmakla çok etkilidir.Binaların soğutmak için tüketilen enerjiden tasarruf sağlanır.
  • Kumaş şeklini bozmaz (buruşmaz ),ısı ve rutubete dayanıklıdır.
  • Alev almaz,renk atmaz.
  • Birinci sınıf ısı yalıtımı sağlar.
  • Göz kamaşmasını ve parlak yüzeylerden yansımaları önler.Bunları yaparken dışarının görünmesini engellemez.
  • Temizliği çok kolaydır.

Screen Perde Renk ve Desen Seçenekleri: