Aluminyum Jaluziler

Jaluzi Perdeler kullanışlı,dayanıklı,uygulama alanı geniş,birçok renk ve farklı materyal çeşitliliğine sahip bir ürün grubudur.Ev ve ofislerde kontrolünün pratik olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.Pratikliğinin yanında aynı zamanda dekoratif ve estetik bir üründür.Motorlu ve uzaktan kumandalı da üretilebilir.16-25-50 mm bant genişliği seçenekleri bulunmaktadır.


 

Perfore (tül) ve ondulette (özel kesimli) seçenekleride vardır. Perfore jaluzilerde bant üzerindeki sık ve küçük delikler, bantlar kapalıyken perdeye tül görünümü vermektedir.5 adet renk seçeneğine sahiptir, ve bant genişlikleri 25 mm'dir.
Perfore Jaluzi Kesiti 1
Ondulette jaluzilerde ise bant genişliği 35 mm'dir ve bant kenarları dalgalı formdadır. Kenar kesimleri yurtdışında yapılan ve istenilen ölçülerde Türkiye'de imalatı gerçekleştirilen Ondulette perdeler sadece Luxaflex ürün kataloğunda yer alır.
Ondulette Kesiti 1
Perfore Jaluzi Kesiti 2 Ondulette Kesiti 2
Perde temel olarak yüksek mukavemetli çelik üst kasa, birbirine paralel hareket eden ve merdiven ipleriyle yönlendirilebilen bantlardan, alt kasa, kontrol çubuğu ve çekme ipinden oluşmaktadır. Elastikiyet kabiliyeti yüksek bantlar, aluminyum oranı fazla özel bir alaşımdan üretilmektedir. Bantlara kazandırılan bombeli yapı, perdenin kapandığında daha örtücü olmasını sağlamaktadır. Bantların oldukça ince oluşu toplandığında diğer perdelere göre daha az bir hacim kaplamasına, esnek oluşu ise yıkanmasının ve temizliğinin kolaylıkla yapılmasına olanak sağlar. Çubuk ve ip mekanizmaları isteğe göre perdenin sağına veya soluna monte edilebilir. İp mekanizması perdenin toplanmasını, çubuk mekanizması ise bantlardan içeri sızan ışık yoğunluğunun kontrolünü sağlar.
25 mm Jaluzi
25 mm jaluzi perde

Kumandalı sistemler :

İsteğe bağlı olarak takılan uzaktan kumanda aparatıyla 1-8 arası perde tek kumandadan organize edilebilir. Kumanda sistemi; perdenin içine monte edilen bir motor, elektronik kontrol kartının yeraldığı dış modül ile kumanda cihazından oluşur. Motor, pil yada elektrik enerjisiyle çalıştırılabilir.Ondulette Jaluzi

İki cam arası uygulamalar :

Bu uygulama türünde 16-25 mm bant genişliğine sahip jaluziler doğramanın iki cam arası boşluğuna monte edilmektedir.Perde doğramayla bir bütün oluşturarak kontrol özelliklerini korur.Doğrama içindeki jaluzi perdelerin hem temizliği hem de dış etkenlerden korunması sağlanmış olur.Uygulama alanları ofis ara bölmeleri ve özel imal edilmiş çift camlı doğramalardır. >> Detaylı bilgi için..


Telli (zeygıl) uygulamalar :

Genellikle yatay yada dikey açılan pencere kanatlarında kullanılan bir sistemdir. Bütün bantlardan ve alt raydan geçen sağlı sollu iki adet ince çelik telin doğramaya sabitlenmesi esasına dayanır. Böylelikle teller klavuz görevi görerek perdenin kanat üzerinde sallanmasını engeller.

Telli Sistem Uygulaması
Bir Ondulette
1.Kablo Sıkıştırıcı
2.Sabitleme Teli
3.Alt Ray Kapağı
4.Sabitleme Ayarı
  Aluminyum jaluzi perde alırken nelere dikkat etmeliyiz?


Ahşap Jaluziler

Ahşap jaluziler ile ilgili içeriği ahşap perdeler kısmında bulabilirsiniz.